English             پنجشنبه 29 شهريور 1397
ثبت اولین شرکت دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی
صفحه اصلی > ثبت اولین شرکت دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی

 
رییس واحد آیت اله آملی عنوان کرد: اولین شرکت دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت اله آملی، ثبت گردید.دکتر فاضل لاریجانی رییس واحد آیت اله آملی از ثبت شرکت نیکان صنعت سهیل که به‌ صورت واحد فناور در مرکز رشد واحد آیت اله آملی مشغول به فعالیت بوده است، به‌عنوان شرکت دانش‌بنیان، توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

رییس واحد آیت اله آملی گفت: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت اله آملی، رویکرد پژوهش محوراست و ما در تلاش هستیم با گسترش واحدهای فناور در مرکز رشد این دانشگاه و حمایت مناسب از این واحدها و حمایت از ایده‌ها و نوآوری‌هایی که ارزش تجاری‌سازی دارند، ضمن ارتقای جایگاه تحقیقاتی و کاربردی دانشگاه، از جهت اقتصادی هم‌ وابستگی دانشگاه به شهریه‌های دانشجویی را کاهش دهیم و هم بتوانیم بدین گونه در شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی، نقش مؤثری ایفا نماییم.

وی اظهار امیدواری کرد که با توجه به ظرفیت‌های موجود در دانشگاه چه از نظر هیئت‌علمی و چه از نظر وجود دانشجویان خلاق در مقاطع تحصیلی مختلف، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، شاهد شکوفایی بیش از پیش‌ طرح‌های علمی و پایان‌نامه‌های دانشجویی و تبدیل فعالیت‌های علمی به محصول تجاری در غالب شرکت‌های دانش‌بنیان باشیم.

ابوالفضل الیاسی مدیر بخش صنایع غذایی مرکز رشد واحد آیت اله آملی در خصوص این دستگاه اظهار داشت: ازن یک ضدعفونی‌ کننده قوی و گنزداست که در بسیاری کارگاه‌ها و کارخانجات تولیدکننده و بسته‌بندی کننده مواد غذایی، کشتارگاه‌ها، مرغداری‌ها، استخر پرورش ماهی، برج‌های خنک‌کننده هوا و در دندان‌پزشکی‌ها کاربرد فراوان دارد. این دستگاه با تولید ازن در کارخانه و یا هر مرکز تولیدی می‌تواند نقش ضدعفونی‌کننده محیط، تجهیزات، دستگاه‌ها و مخازن را بدون هیچ‌گونه عوارضی بر عهده بگیرد.

شرکت نیکان صنعت سهیل به مدیرعاملی وحید سلگی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی مواد واحد آیت اله آملی، پس از استقرار در مرکز رشد این دانشگاه و ثبت‌نام در سامانه کارگروه ارزیابی و تشخیص و صلاحیت شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پس از ارزیابی کارگزاران معاونت علمی ریاست جمهوری با دانش‌بنیان شدن این شرکت موافقت شد و محصول آن جهت حمایت‌های بعدی و اخذ تسهیلات تجاری‌سازی به صندوق نوآوری و شکوفایی جمهوری اسلامی ایران معرفی گردید.

شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌هایی هستند که به‌منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی و تجاری‌سازی در حوزه فناوری‌های برتر و باارزش افزوده فراوان تشکیل می‌شوند.

 

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا... آملی می باشد.   طراحی وب سایت : A.C.A Co