English             پنجشنبه 29 شهريور 1397
موافقت با ایجاد مرکز تحقیقات گیاهان دارویی درواحد آیت الله آملی
صفحه اصلی > موافقت با ایجاد مرکز تحقیقات گیاهان دارویی درواحد آیت الله آملی
موافقت با ایجاد مرکز تحقیقات گیاهان دارویی درواحد آیت الله آملی


 
دکتر فاضل لاریجانی  با اشاره به متن نامه مدیرکل توسعه ، پژوهش و فناوری ونو آوری علوم پزشکی اظهار کرد : با ایجاد مرکز تحقیقات گیاهان دارویی درواحد آیت الله آملی موافقت شد .
این مسوول با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشکده داروسازی واحد آیت ا... آملی برای نیل به اهداف خود با طراحی و ایجاد تشکیلاتی منسجم و تهیه سازوکار مناسب مأموریت‌هایی را دنبال می‌نماید اظهار کرد : حمایت از انجام طرح‌های پژوهشی و توسعه کمی و کیفی تحقیقات گیاهان دارویی در حوزه سلامت (بهداشت و درمان)،ایجاد آزمایشگاه‌ها و پایگاه‌های تحقیقاتی درزمینهٔ گیاهان دارویی و طب سنتی،گسترش پژوهش‌های علمی و شناخت دقیق‌تر خصوصیات فارماکولوژیک گیاهان دارویی و داروهای گیاهی و ارائه روش‌های بهینه کاربردهای بالینی آنها بخشی از اهداف این مرکز خواهد بود.
لاریجانی با بیان اینکه ایجاد این مرکز می تواند موجب  جذب و تأمین اعتبارات لازم برای طرح‌های تحقیقی مرتبط با گیاهان دارویی و داروهای گیاهی با محوریت پژوهش‌های حوزه سلامت شود تصریح کرد : با ایجاد مرکز تحقیقات گیاهان دارویی درواحد آیت الله آملی  همکاری پژوهشی در طرح‌های مرتبط با گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در سطح بین‌الملل انجام خواهد شد.

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا... آملی می باشد.   طراحی وب سایت : A.C.A Co